Decydowanie się na karty kredytowe

W pewnym momencie na polskim rynku bardzo dużą popularność zdobyły karty kredytowe. W tym względzie mogliśmy spotkać się z bardzo szeroką akcją w stosunku to klientów ze strony banków. Jak się okazało nie każdy jest w stanie w sposób racjonalny z tego rodzaju produktu korzystać.

Oczywiście wynika to z faktu, że karty kredytowe dają nam się na bieżąco zadłużać. W związku z tym wiele osób ma tendencję do wydania pieniędzy ponad miarę. Nie są to nasze pieniądze w związku z tym musimy za nie następnie zapłacić odsetki, ale także je zwrócić. W związku z tym powinniśmy się na karty kredytowe decydować tylko wtedy, gdy jesteśmy pewnie, że możemy w tym względzie zachować płynność finansową.

W przeciwnym razie każdy kredyt jaki zaciągniemy będzie powodował dla nas wysokie koszty, gdy nie spłacimy go w odpowiednim terminie. Najważniejsze w tym względzie jest oczywiście do, by decydować się na karty kredytowe z jak najdłuższym terminem spłaty zobowiązania bez naliczania wysokiego oprocentowania. Takie oprocentowanie, także warto wybierać oczywiście jak najniższe. Jednak wiadomo, że nie będzie ono niższe, niż w przypadku normalnej stopy dotyczącej kredytów. Okresy na jakie możemy zaciągnąć zobowiązanie na karcie kredytowej mogą wahać się od trzydziestu do ponad sześćdziesięciu dni.

W przypadku spłaty zobowiązania za ten okres poniesiemy jedynie stałe opłaty związane z posiadaniem kart kredytowej, czy prowizjami. W związku z tym warto zaciągać takie zobowiązania, gdzie nie przekroczymy tego okresu w ogóle lub nadmiernie. Po przekroczeniu tego okresu oczywiście zaczną być na naszą rzecz naliczane odsetki, które znacznie zwiększą naszą sumę zobowiązania.

W związku tym, jeśli nie posiadamy bardzo dużych dochodów z różnych źródeł nie powinniśmy w takiej sytuacji decydować się na posiadanie w naszym portfelu więcej niż jednej karty kredytowej. W przeciwnym razie bardzo łatwo będzie nam decydować się na wydatki z kilu kart, które oczywiście będzie nam w przyszłości znacznie trudniej spłacić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *