Patronat medialny | O nas | Kontakt

Powrót do miasta – okazja dla inwestorów

2015-08-31 18:45, Nieruchomości

©alex - Fotolia.com

Aby zyskać i zarobić trzeba umieć zauważyć i wykorzystać nadarzającą się okazję. Inwestowanie w luksusowe apartamenty to najnowszy trend wśród finansowych elit.

 

Przez ostatnie dwie dekady ten, kto miał pieniądze, wyprowadzał się z miast na przedmieścia, z dala od zgiełku, tłumów. Obecnie ten trend się jednak zmienia. Jak wynika z raportów Urban Land Institute z Wielkiego Brytanii oraz ekspertów agencji doradczej REAS, można mówić o trendzie powrotów do metropolii, który dotyczy głównie finansowych elit.

Powrót do luksusu

Po ponad dekadzie na przedmieściach przedstawiciele pokolenia czterdziesto- i pięćdziesięciolatków pragną zmian i możliwości korzystania z atrakcji życia. Najlepiej w luksusowych warunkach, na które ich stać. To tłumaczy popyt na dopiero powstające w Polsce nieruchomości klasy premium.

Mowa o rynku wartym dziś ponad 1,1 mld złotych (ok. 10 proc. wartości całego rynku dóbr luksusowych w naszym kraju) i trendzie „wznoszącym”. Eksperci KPMG, którzy dokonali tych wyliczeń na potrzeby nowej edycji raportu „Rynek dóbr luksusowych w Polsce” zauważają też, że segment nieruchomości premium jest obecnie zdominowany przez dwie inwestycje – położone w sercu Warszawy mieszkalne drapacze chmur:

Cosmopolitan Twarda 2/4 (160-metrowy projekt Helmuta Jahna) wciąż nieukończony Złota 44, Daniela Liebeskinda.

Tworzą one nową kategorię luksusowych mieszkalnych wysokościowców, jak też stanowią punkt odniesienia dla reemigrujących do miast zamożnych Polaków.

Najwyższa jakość

W przypadku Cosmopolitan Twarda 2/4 najwyższą jakość podkreśla: bryła budynku (całkowicie przeszklona elewacja zapewnia niesamowite widoki z każdego z 236 apartamentów), rozwiązania takie, jak np. otwierane okna (co jest rzadkością w budynkach tej wysokości), położenie w zacisznej enklawie Śródmieścia – przy placu Grzybowskim (w bezpośrednim sąsiedztwie parków, zacienionych skwerów), niedaleka odległość od wielu restauracji, teatrów, klubów.

Lokalizacja ta tłumaczy również popularność, jaką cieszą się pobliskie apartamenty Grzybowska 4. Oferują one jednak mieszkania niższej klasy i nie mogą się równać wysokością z budynkiem Cosmopolitan.

Dekada zysków

Powroty elit do miast mają bardzo realny wpływ na wzrost wartości takich nieruchomości, jak Cosmopolitan Twarda 2/4, apartamenty Grzybowska 4 czy Złota 44. W przypadku projektu Jahna, mowa bowiem o zyskach na bardzo wysokim pułapie. Zdaniem analityków rynku nieruchomości, apartamenty w takiej lokalizacji, wykończone najwyższej klasy materiałami, wyposażone w sprzęt czołowych marek i zapewniające spokój w sercu miasta, to wydatek od 1,5 mln złotych w górę, jednak dający z ok. 10 proc. zwrotu w skali roku.

Źródło: Monetary.pl

Monetary.pl

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze kometarzy. Skomentuj go.

Skomentuj artykuł

Dodaj odpowiedź

Pola oznaczone (gwiazdka) są obowiązkowe.

 
 
 

 

facebook